Więc siemka Mirki i…

Więc siemka Mirki i…

Więc siemka Mirki i mirabelki.

Zacznę od przedstawienia się.
Mam na imię Sławek i sprzedaje w sklepie motoryzacyjnym.

Pierwsze co po jakimś czasie pracy w sklepie zauważyłem, to że często ludzie dość śmiesznie przekrecaja nazwy znanych produktów. Chwilę nawet prowadziliśmy z kumplem w pracy notatnik z „nowymi” nazwami, ale było tego zbyt wiele. Z ciekawszych przypadków to byli klienci którzy przychodzili po płyn drenażel, dynogal (zamiast dynagela), klienci po termoskit (zamiast termostatu)

Przykladowa sytuacja:
(będę opisywał w ten sposób K-klient, S-ja)

K: dzień dobry szefie. Lintre dynogala dostanę?
S: chodziło Panu o dynagel?
K: nie (patrzy na butelkę która mu pokazuje), ma być dynogal bo mu śwaguer brata kuzynki powiedział.

Jedna z sytuacji z starszego okresu mojej pracy:,

Pamiętam taki dzień. To była sobota kwietniowa albo majowa. Święto szamponu, plakai pasty polerskiej
Godzina 7:40 zajezdzam pod sklep, otwieram bramy a za mną pakuja się już jakieś 3 zlomy z wasatymi januszami za kierownicą.
No nic. Nie będzie czasu na fajke. Otwieram wrota, odpalam kompy i zagajam pierwszego co tam trzeba, może coś z pamięci znajdę albo polecę zanim maszyny i programy wystartują.
Gościu z tekstem:

Panie cza mi taka spinke do Passata co ona jest tam w środku w aucie. Czarna.
O hui. Najgorszy temat jak chlopina chce spinke i nie wie do czego ani nawet średnicy otworu nie zna. No ale jakoś siłą dedukcji po 15 minutach wcisnalem mu uniwersalny kółek z ROMIXA za 1zl i lajt. Ludzi cały sklep. Widzę że na końcu mocno podchmielony Pan mruczy coś pod nosem. Ogólnie kurwuje coś. W kolejce standard sobotni. Szampony z woskiem, sylikonem, pseudo ceramiką, Spermą wielbłąda i innymi duperelami. Gdzieś w środku 2 ziomki rozprawiaja o nowej przepustnicy do gruza e36 1.6 co wyczytali że potrwają moc, Janusz z wasem który dogaduje do wszystkiego i pan mruczek. Telefony nakurwiaja, na GG goście z serwisu Volvo chcą coś prywatnie dopytać, ogólnie zadyma. Nagle Pan mruczek wpierdala się w kolejkę bo już nie wytrzymał gościa który nie mogl się zdecydować na kolor gąbki która umyhe swojego golfa.

Panieee ja tu kurwa z reklamacją przychodzę bośta mi gowno sprzydaly!!! Ja mu na to:
OK spokojnie zaraz Pana kolej wszystko ugadamy.
Trochę się uspokoił i czeka. W międzyczasie słyszę jak kolega tłumaczy się gosciowi co 5 lat temu brał u nas lozysko od poldka do przyczepki samorobki że nie wymieni mu na nowe…
Przychodzi Pan mruczek.

-Słucham Pana.
-Brolem u was pasek do dukato czy dni tymu i się urwał!!
-No niech pan da paragon i zobaczę czy da się to na szybko załatwić czy będziemy pisać reklamację (jak jest mała kwota zakupu to czasem można coś uznać „komercyjnie”)
-panie to faktura była. (to w sumie lepiej, bo znajdę w systemie)
Pan podał Nip. Fakturę znalazłem. Koszt zakupu spory bo jakiś drogi pasek.
-No niestety muszę napisać reklamację, potrzebuję dane auta i uszkodzona część.
-ale ja ni mom bo się pasek urwał i spodł gdziesik.
[facepalm]
-No to nie mogę przyjąć reklamacji
-dlaczego?

(no kurwa, ja pierdole)

Po paru minutach tłumaczenia, słuchania wyzwisk koleś odpuścił.

Dzień już spierdolony. Następna przychodzi jakąś baba że jej syna zamawiał coś 2 tygodnie temu. Ale nie wie co, do jakiego auta, ani dokładnie kiedy… No tragedia. Jeszcze waty że ja nie mam przygotowane na ladzie i nie czekam na nią specjalnie #logikarozowychpaskow
Jako że straciłem werwe już całkowicie to bez empatii obslugiwalem resztę klientów. Byl Pan który zamówił Nadkole. Przyjechalo ale niestety uszkodzone w transporcie. (lekko pekniete ale jednak) zaproponowałem że mogę mu sprzedać to po kosztach albo odesłać. No i taki chuj. On zamawiał całe. Ma byc całe i nie obchodzi go jak to zrobię. (noszkur….) tłumacze chlopu że nie mam na to wpływu. Już nawet sprawdziłem u konkurencji że mają na miejscu ale jak Pan mi wyjebal z hasłem że jestem niepowaznym gnojem to nie przekazałem mu tej szczęśliwej informacji. Olałem go. Obslugiwalem sobie kolejnych klientów. Pan potupal trochę i poszedł. (po weekendzie wysłał zone żeby zamówiła jeszcze raz to Nadkole)
Ten dzień ogólnie był dziwny. Trafiło się jeszcze parę językowych gaf:
Goście po termoskit (termostat)
Nawalony typ pop chłyn płodniczy (płyn chłodniczy)
Ktoś dzwonił zapytać czy mamy beczkę do gnojowki….

Sobota jak sobota. W wolnej chwili fajka, kanapka itd.

#slawomirymotoryzacji #motoryzacja #samochody

Jutro napisze troszkę o okolicznych druciarzach i handlarzach

Pozdrawiam

Comments are closed.